10190 بازدیدها 42 نظرات

سایت دریافت کد سوابق تحصیلی-dipcode.medu.ir

از در نوامبر 28, 2011
 

ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص تاثیر سوابق تحصیلی برای کنکوری‌های ۹۱، افزود: به احتمال زیاد سوابق تحصیلی ۲۵ درصد در کنکور ۹۱ همانند سال گذشته تاثیر مثبت خواهد داشت.

وی افزود: تاثیر معدل برای دیپلمه‌های نظری سال ۸۴ به بعد به صورت تاثیر مثبت لحاظ می‌شود.خدایی درخصوص ظرفیت کنکور ۹۱ گفت: ظرفیت پذیرش هنوز مشخص نیست، ولی پیش‌بینی می‌شود ظرفیت همانند سال گذشته یا مقداری بیشتر باشد؛ ولی بحث کاهش بعید است.

معاون سازمان سنجش درخصوص برگزاری زمان آزمون گفت: کنکور ۹۱ طی روزهای ۸ ، ۹ و ۱۰ تیرماه سال آینده برگزار می‌شود.خدایی در خاتمه گفت: برای کنکور ۹۱ تغییری در نظر گرفته نشده است و همانند سال گذشته برگزار می‌شود.

سوابق تحصیلی‌تان را تا ۸ آذر دریافت کنید

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز گفت: سامانه‌ی دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد تا ۸ آذرماه فعال است.

عبدالامیر عرفی با اشاره به آغاز ثبت‌نام کنکور از ۱۶ آذر، اضافه کرد: آن‌دسته از داوطلبانی که بعد از سال ۸۴ مدرک دیپلم خود را دریافت کرده‌اند؛ مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند و باید قبل از آغاز ثبت‌نام کنکور ۹۱ ، کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کنند.

وی افزود: داوطلبان باید پس از مراجعه به سامانه‌ی مشاهده و دریافت کد سوابق تحصیلی به نشانی www.dipcode.medu.ir مشخصات خود را وارد و نمرات نهایی سال سوم متوسطه خود که همان سابقه تحصیلی آنهاست، مشاهده و پس از تکمیل مشخصات سجلی، نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی اقدام کنند.

به گفته رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش، داوطلبان پس از مشاهده نمرات خود در صورتی که مورد تاییدشان باشد، می‌توانند با دریافت کد سوابق تحصیلی به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند و درصورتی که داوطلب مشمول با درج مشخصات، سوابق خود را پیدا نکرده یا سوابق تحصیلی و نمره‌هایش را غیرواقعی یا صحیح ندانست، می‌تواند از طریق همین سایت درخواست بررسی کند و نیازی به مراجعه حضوری به ادارات آموزش و پرورش نیست.

عرفی گفت: داوطلبانی که سوابق خود را نادرست می‌دانند، می‌توانند در قسمت مشخص شده در سایت، درخواست بررسی اطلاعات کنند و مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز پس از بررسی، اطلاعات صحیح را روی سایت قرار می‌دهد و داوطلبان می‌توانند مجددا به سایت مراجعه کنند و پس از دریافت کد سابقه تحصیلی، مسیر ثبت‌نام کنکور را از طریق سازمان سنجش ادامه دهند.

رییس مرکز سنجش آموزش ‌و پرورش؛ مشمولان دریافت کد سوابق تحصیلی را فارغ‌التحصیلان خرداد سال ۸۴ و بعد از آن، فارغ‌التحصیلان رشته‌های شاخه‌ی نظری و دانش‌آموزان نظام آموزشی سالی واحدی اظهار کرد و گفت: فارغ‌التحصیلان قبل از سال ۸۴، فنی و حرفه‌ای‌، کار دانش و دانشسراهای تربیت معلم، فارغ‌التحصیلان ترمی‌واحدی و دیپلمه‌های تطبیقی مدارس ایرانی خارج از کشور مشمول این طرح نمی‌شوند و می‌توانند طبق روال سال‌های گذشته برای ثبت‌نام در آزمون سراسری اقدام کنند.

نظرات
 
پاسخ دهید »

 

شما باید وارد شوید تا بتوانید نظر خودتون ثبت کنید.